‘İlahiyat Yıldızları’nda yarışma heyecanı… Ödül umre olacak

İlk ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın takdim ettiği 3. İlahiyat Yıldızları Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması, bu yıl lise ve yetişkin kategorilerinde Türkiye genelindeki bütün gençlere hitap ediyor.

YARIŞMA DETAYLARI VE KATEGORİLER:

Türkiye genelinde lise öğrencileri ve yetişkinlere yönelik iki ana kategoride düzenlenen yarışma, katılımcıların “Nübüvvet’in Işığında Peygamberimin İzinde” isimli eseri okuyarak, bu eser üzerinden hazırlanan sınav sorularını online platformda cevaplamalarını gerektiriyor.

BAŞVURU VE KATILIM:

Başvurular, 8 Nisan – 8 Temmuz 2024 tarihleri arasında, ilahiyatyildizlariodulleri.com adresi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. Yarışma kitabı, site üzerinden E-Kitap formatında ücretsiz okunabileceği gibi, matbu olarak da temin edilebiliyor.

YARIŞMA TAKVİMİ VE SINAV:

Yarışma sınavı, 10 Ağustos 2024 tarihinde çevrimiçi olarak yapılacak olup, 80 sorudan oluşan çoktan seçmeli test şeklinde oluyor. Sınav süresi 60 dakika olup, her katılımcı yalnızca bir kez sınava girebiliyor.

ÖDÜLLER:

Yarışmanın her iki kategorisinde de dereceye girenler için çeşitli ödüller hazırlandı.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için ilahiyatyildizlariodulleri.com adresi ziyaret edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir