Yuvadan Düşen Yavru Kırlangıçları Elleriyle Besliyor

Tillo ilçesindeki barajda haberleşme santral görevlisi olarak çalışan Adar, baraj binasında yuvaları bulunan kırlangıç yavrularının düştüğünü fark eder etmez harekete geçti. Yuvalarından düşen yavruları korumak için mutfakta bir yuva oluşturan Adar, yavruları kendi elleriyle beslemeye başladı. Kürdan yardımıyla beslediği yavruları büyüdüklerinde doğaya salacağını bildirdi.

Adar’ın yaptığı bu fedakarlık, yavruların hayatta kalma şansını arttırdı. Adar, “Yuvadan düşen kırlangıç yavrularını haftalardır ellerimizle besliyorum. 2 hafta sonra da doğaya salacağım. Yuvadan düştükleri için anneleri onları tekrar alamıyor, mecbur alıyorum. Onlara yemek yedirip, 2 hafta sonra doğal yaşam alanlarına bırakıyorum. Zor oluyor ama hayvanları öyle bırakamıyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Birçok kırlangıcın daha tüyünün bile çıkmadığını belirten Adar, “Yemeğini verdiklerimi karıştırmamak için ayrı bir yere bırakıyorum. Onlarca kuş var, hangisine yetişeceğim gerçekten bilmiyorum. Çoğu yavru. Elimde mamayla, biberonla besledim. Bazılarının tüyü bile çıkmamıştı, zorla ağızlarını açıp, yedirdim. Şu an beni anneleri olarak görüyorlar, yemeği öyle yiyorlar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir